Geri Dön

Spare parts catalog > Parts catalogs Yedek Parça ve Yedek Parça Fiyatları - Santana Otomotiv

Bmw yedek parça ürünlerimiz otomobiller için en iyi kalitededir. Yedek parça ürünlerini inceleyin ve hemen sipariş verin!
BMW Yedek Parça

BMW; 1913 yılında Almanya’nın Münih kentinde Karl Friendrich Rapp tarafından kurulan bir şirket ve aynı zamanda otomobil markasıdır. Açılımı Bayerische Motoren Werke olan BMW, Bavyera Motor Fabrikaları anlamına gelen ismini otomobil markası olarak kullanmaya başlamıştır. Bir asırlık geçmişi olan şirket 20’nci yüzyıl başlarında kurulmuş bir Alman şirketidir. İlk kurulduğu günden bu güne çizgisini ve üretim felsefesini değiştirmeyen şirket aynı zamanda; otomobil, bisiklet, motosiklet üretimi ile birlikte Mini ve Rolls Royce marka otomobil üretimi yapan şirketlerin de sahibidir.

Yıllık ortalama bir buçuk milyon otomobil üretme kapasitesine sahip olan firma istatistiklerine bakıldığında üretim satış grafiğine paralel olarak artış göstermiştir. Yani satışlar arttıkça üretimde aynı doğrultuda artırılmıştır. 
Her ne kadar Alman firması olsa da yerelde kalmak istemeyen (Almanya içinde) BMW firması kurulduğu günden globalleşmenin temellerini atmış ve sloganını ve kurumsal dilini İngilizce olarak belirlemiştir. Kısa sürede tüketicilerin güvenini kazanan firmanın piyasada tutunmasının ardındaki gerçek klas otomobil üretimi ile birlikte Alman teknolojisinin üstünlüğü ve piyasaya verdiği güvendir.  Bir asrı aşkın süredir AR-GE Çalışmalarını aralıksız devam ettiren Alman şirketi, sürekli yenilik araşıyı içinde olduğundan logo tasarımını da buna göre yapmış. Logosunda mavi, beyaz ve siyah renkleri kullanan şirketin tasarım hikayesi de oldukça ilginç.

Şirketin logosu kuruluş döneminde uçak motoru üreticisi olduğunu simgeliyor. Logosunda bulunan mavi beyaz bölüm gökyüzündeki bir uçağın pervanesinin yansıması olarak hayal edilerek kurgulanmış ve tasarlanmıştır. 
Otomobillerde BMW markasını tercih edenler, köklü bir firmanın üretimi olduğunu, kaliteden ve üstün teknolojiden ödün verilmeden üretiminin yapıldığını bilincinde olarak satın alırlar. Çünkü kullanıcılar otomobilin sürüş performansından ve konforundan memnun olan kullanıcılar kullanılan teknolojisinden de memnundur. Her otomobilde olduğu gibi bu marka otomobillerde de üretici firma tarafından orijinal yedek parça kullanılması tavsiye edilmektedir. Firma ürünün uzun ömürlü olabilmesi için orijinal yedek parça kullanımı konusunda yetkili servislerine uyarı ve tavsiyelerde bulunmaktadır. 
İlk bakışta BMW otomobillerin orijinal yedek parça temin edilmesinin büyük sorun gibi görülse de gerçek hiç öyle değildir. Çünkü Türkiye Pazarında söz sahibi olan otomobilin arıza yapması yada başka nedenlerle ihtiyaç duyulan orijinal yedek parça yurdun yer yerinden temin edilebilmektedir. 

En İyi Bmw Yedek Parça Ürünleri

Üretici firma teknik servis ve orijinal yedek konusunda en kaliteli hizmeti sunabilmek için yurt genelinde yapılanmaya giderek bütün il ve ilçelerde altyapısını oluşturarak hizmet ağı kurmuştur. Firmanın oluşturduğu ağ Pazar payını güçlendirirken orijinal yedek parçanın ulaşılabilir olması tercih edilirliğine artırarak tutkunlarının vazgeçemediği bir otomobil olarak kalmasını sağlamaktadır. Otomobilinin kalitesini, konforunu ve güvenliğini ispat eden şirket, Türkiye’nin her yerinde BMW yedek parça hizmeti veren aynı zamanda otomobillerin tamir ve bakımlarının yapılabileceği oto servis ve oto yedek parça servislerini kurmuştur. Kullanıcılar yurdun her yerinde bu servisler aracılığı ile orijinal yedek parça temininde bulunabileceği gibi aynı zamanda da otomobilinin tamir ve bakımını yaptırabilmektedir. 

Dünyada söz sahibi olan otomobil firmalarından ve Avrupa’nın en büyük otomobil firması olan BMW Firması üretmiş olduğu otomobillerinde orijinal yedek parça kullanılmasını tavsiye ediyor. Aracın uzun ömürlü olabilmesi için yan sanayi ve muadil yedek parça kullanımından kaçınılması gerektiğinin altını çizen şirket, orijinal olmayan ürünlerin kullanımının otomobile zarar vereceğini vurgu yapıyor. Firma aynı zamanda sürüş güvenliği ve sürücü güvenliğinin orijinal yedek parça kullanımı ile artırılmış olacağını hatırlatıyor. Şirketin ilk kuruluşundan bu yana kullanılan gerçek sürüş keyfi sloganı otomobilin yaşattığı sürüş keyfi yanında gerçek konforunu da ortaya koymaktadır. Konforundan, rahatlığından ve güvenilirliğinden ödün vermeyen lüks otomobil markasının yedek parça temin edilmesi hiçte zor değildir.  

Yurt genelinde BMW yedek parça satan çok sayıda oto servisi ve mağaza il ve ilçelerde hizmete başlatılarak bütün kullanıcıların orijinal parçalara erişimi sağlanmaktadır. Ayrıca bu servis ve mağazalara erişim sağlayamayan ve parça temin edemeyen kullanıcılar, internet üzerinde istedikleri orijinal parçaları temin edebilmektedir. Bunun için tek yapılması gereken firmanın internet sitesinde bulunan sipariş formunu doldurarak ihtiyaç duyulan yedek parçaları alabilmektedir. 

Bmw Orijinal Yedek Parçaları

Bütün otomobillerde olduğu gibi BMW Marka otomobillerde de yedek parçalar bölümler şeklinde incelenebilmektedir. 
Otomobilin en önemli kısmını motor ve debriyaj bölümü oluşturur. Otomobil gücünü ve hızını bu bölümden almakta olup motorun hızını artırmada ve düşürmede ayıraç olarak debriyaj kullanılmaktadır. Otomobilin hareketini sağlayan en önemli bölümlerinden biri de motora gerekli enerjiyi veren yakıt deposu ve kullanılmış yakıtın dışarı atıldığı egzoz sistemidir. Harekete geçirilen otomobilin hareketinin devamını sağlayan bölüm ise şanzıman ve defransiyeldir. BMW Otomobillerin yol tutuşunu kolaylaştıran ve yol güvenliğini sağlayan bölüm ise ön takımlar, direksiyon ve akslardır. 
Güvenlik açısından bir önemli bölüm ise otomobilin güvenliğini sağlayan fren parçalarıdır. Bu bölüm hem otomobilin güvenliğini hem de sürüş güvenliğini sağlayan bölümdür.

BMW Otomobillerin şık tasarımı ile lüks otomobil görünümü katan bölüm ise kaporta bölümüdür. Tasarımı ve kullanılan aksesuarlar ile lüks bir otomobil görünümü kazandıran bu bölümde kullanılacak olan yan sanayi yedek parçalar, otomobilin orijinalliğini kaybettirebilir. Otomobilin orijinalliğinin bozulmaması için BMW Yedek parça kullanımına gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir. Otomobilin havalandırma bölümü olan filtrelerden de daha iyi perforans alınabilmesi için orijinal yedek parça kullanılması kullanıcı yararınadır. BMW otomobillerin en önemli bölümlerinden birisi de elektrik aksamıdır. Aracın hareket etmesini sağlayan ve ilk enerjiyi veren elektrik aksamı aracın sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

BMW Yedek parça temini oldukça kolaydır ve her yerde rahatlıkla orijinal yedek parçalar bulunabilmektedir. İl ve ilçelerde hizmet veren oto servislerinden istenilen yedek parçanın temin edilebileceği gibi servise ve yedek parça satan mağazalara gitmek istemeyen kullanıcılar bulundukları yerlerden ilgili firmanın internet sitesine giriş yaparak sipariş formunu doldurabilir ve istediği yedek parçaların sipariş edebilir. İlgili firma siparişleri hazırlayarak tercih edilen kargo firması ile adresine teslim edilmek üzere göndermektedir. 

Bmw Yedek Parça Fiyatları

Kullanıcıların internet üzerinden satın alabileceği BMW Yedek parçaları şöyle listelenmektedir; külbütör kapağı, üst kapak, silindir kapağı, enjektör, baskı balata, fren balatası, on panel, far grupları, debriyaj seti, davlumbaz, akis başı, oksijen sensörü, volant, kaputlar, bakım setleri. Kısaca serviste bulunan bütün orijinal yedek parçalar internet üzerinden temin edilebilmektedir. 

Servis ile uğraşmak yada servise gitmek istemeyenler internet üzerinden satış yapan online mağazalara giriş yaparak almak istedikleri ürünleri tek tek seçerek sepete doldurur. Alışverişin tamamlanmasının ardından banka havalesi, banka kartı yada kredi kartı ile ödemesi yapılarak BMW Yedek parça siparişi verilir. Kargo firması satın alınan yedek parçaları kullanıcının adresine teslim eder. 

Her otomobil parçasında olduğu gibi BMW Yedek parçalarında da mağazalarda fiyat farklılıkları olabilmektedir. Kullanıcıların bir ürünü sipariş vermeden önce fiyat araştırması yapmalarının yararlarına olacağı belirtilmektedir. Ayrıca kullanıcılar satın alacakları ürünün orijinal yada yan sanayi olduğuna dikkat etmelidir.