Geri Dön

Spare parts catalog > Parts catalogs Yedek Parça ve Yedek Parça Fiyatları - Santana Otomotiv

Mini yedek parça ürünlerinden ihtiyacınız olanı belirleyin ve hemen sipariş verin. Yedek parça firmanız Santana Otomotiv ile iletişime geçin.
Mini Yedek Parça


Ülkemizde bazı araçlar oldukça popüler ve beğenilerek kullanılmaktadır. Bu araçları kullanırken bazı durumlarda arızaları ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda yedek parça ve tamir ihtiyacı ortaya çıkmış bulunmaktadır. Ülkemizde beğenilerek kullanılmakta olan Mini marka araçlar zaman zaman kullanıcılarının tamirine ve parça teminine ihtiyaç duymaktadır. Mini yedek parça temini ülkemizde bölgeye göre değişiklik gösterecek şekilde zorluklar içererek temin edilmektedir. Büyük şehirlerde araçların tamiri, bakımı ve yedek parçasının temini son derece kolay olmakta iken bazı küçük şehirlerde ve ilçelerde bu durum aynı şekilde kolaylık içermemektedir.
Araç kullanıcıları tamir ve bakım konularında zorluk yaşamamaları adına servislerin bulunduğu yerlerden hizmet almaları uygun olmaktadır. Mini marka servisler araçlar ile ilgili her yedek parçayı bulundurmaktadır.


Servisten Yedek parça Temini


Yedek parçaların temin edilmesi adına en güvenilir hizmet servisler tarafından verilmektedir. Burada temin edilen her yedek parça servis tarafından garanti edilmektedir. Bu sebeple bu parçalarda bir problem çıkması durumunda verilen garanti süresi içerisinde parçanın ücretsiz olarak değiştirilmesi veya arızasının giderilmesi gibi hizmetler servis tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Piyasa içerisinde en iyi ve kaliteli hizmetleri servisler vermektedir. Servisler vermiş oldukları bu kaliteli hizmetin karşılığında diğer yedek parça temin edilmesi ile ilgili seçeneklere göre fiyat olarak daha yukarı seviyelerde bulunmaktadır. Fiyat olarak yüksek seviyelerde bulunmakta olan Mini servislerinin kalite olarak oldukça yüksek seviyelerde olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.


2.El Mini Yedek Parça Temini


Bazı parçaların tamir hizmeti veren yerler tarafından 2.el olarak sağlandığı bilinmektedir. Bu durumun bazı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. 2. El yedek parça temin edilmesinin faydası olarak bu hizmetin oldukça hesaplı olarak alınması söylenebilir. Sıfır olarak temin edilen parçaların nerede ise yarı fiyatına bu parçaların temin edilmesi sağlanabilmektedir. 2. El olarak alınan ürünlerin zararları da bulunmaktadır. Bu parçaların her hangi bir garantisi bulunmamaktadır. Parçadan kaynaklanan bir zarar ve ziyanın sorumlusu bulunmamaktadır. Ürünün monte edilmesi veya satılması esnasında satıcı bu ürüne kesinlikle garanti verememektedir. Bu sebeple çok ciddi olarak adlandırılan parçaların bu tercih üzerine takılmaması gerektiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bu ürünlerin temini araç tamiri yapan yerlerde ve internet sitelerinde olabilmektedir.


Mini Yedek Parça Fiyatları


Mini yedek parça ihtiyacı bulunmakta olan araç sahiplerinin tercih edebilecekleri bir seçenek te yan sanayi olarak üretilmekte olan parçalardır. Bu şekilde bir parçanın temin edilmesinin zararları ve faydalı tarafları bulunmaktadır. Yan sanayi olarak bir ürünün tercih edilmesinin en büyük faydası ürünün uygun fiyatlara temin edilmesidir. Bunun yanı sıra yan sanayi ürünlerinde belli bir süre garantisi bulunmaktadır. Yan sanayi ürünler sıfır parçalardır ve daha önce kullanılmamıştır. Bu ürünlerin tercih edilmesinde bir takım sıkıntılar da bulunmaktadır. Bu sıkıntıların başında ürünün dayanıklılık süresinin orijinal parça kadar uzun olmamasıdır. Bunun yanı sıra bazı ürünlerin garantisi bulunmamaktadır. Parçaların kullanımından kaynaklanan belli başlı sorunlar oluşabilmektedir. Bu durumda aracın garanti durumu sıkıntıya girebilmektedir. 

Yan sanayi olarak üretilmekte olan ürünlerin garanti süreleri bulunuyorsa bile bu süre orijinal ürünlerde bulunan süreler kadar uzun olmamaktadır. Bu seçenek içerisinde bulunan artı ve eksi yönlerin değerlendirilmesi ile birlikte tercih yapılması uygun olacaktır. Yan sanayi olarak yedek parça kemin edilmesinin yolu çeşitli firmalar aracılığı ile olabileceği gibi internet üzerinden satış yapan güvenilir firmalar da olabilmektedir. Bu seçenekler üzerinden ürün siparişi verilebilmektedir. 


İnternet Üzerinden Parça Temini


Mini Yedek Parça ihtiyacı bulunmakta olan araç sahipleri hangi parçaya ihtiyaçlarının olduğunun bilinmesi ile birlikte internet üzerinden parça temin etme şansı bulunmaktadır. Bu şekilde parça temin etmenin sakıncaları bulunmaktadır. Parça siparişi verilen sitenin iyi analiz edilmesi ve parçaların temin edilmesi gerekmektedir. Piyasa içerisinde orijinal parça satışı yaptığını iddia eden birçok dolandırıcı site bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden alınan parçalar ile ciddi derecede sıkıntılar meydana gelmektedir. Fiyat anlamında orijinal olmayan parçaya orijinal değerinde para ödenmesi araç sahipleri açısından son derece olumsuz bir durumdur. 

Parçaların internet üzerinden temin edilmesinden önce bazı önlemlerin alınması alış verişin mutlu sonuçlanmasına sebep olacaktır. Satış yapan siteni güvenilir ve orijinal parça satışı yapan bir firma olup olmadığı diğer kullanıcı yorumlarından takih edilmelidir. Çeşitli şikayet sitelerinden firma ile ilgili şikayet ve teşekkür mesajlarının takip edilmesi gerekmektedir. Ürün alan müşterilerin beğenisinin yüksek olması durumunda firmadan alış veriş yapılması sağlanabilecektir. Olumsuz yorumların bulunduğu bir site içerisinden alış veriş yapmak sakıncalı görülmektedir. 
Site ile ilgili gerekli araştırmanın yapılması ile birlikte güvenilir olduğuna kanaat getirilen bir sitenin hizmetinden faydalanıla bilir. Bu durumda fiyat servis fiyatlarından da daha cazip olabilmektedir. Güven sorunu olmayan siteler arasında gerekli araştırmanın yapılması ile birlikte en uygun koşullarda bulunan ürünün alınması sağlanmalıdır. İnternet satış fiyatları çeşitli değişkenlikler içermektedir. 


Orijinal Yedek Parça


Parçaların orijinal olarak tercih edilmesinin farkı oldukça belli olmaktadır. Paspas takımının bile orijinal olması oldukça belli olmaktadır. Mini marka araç kullanıcıları genel olarak kullanmakta oldukları ürünlerin kalitesine oldukça büyük bir önem veren bir kitleden oluşmaktadır. Kullanıcılar araçlarına lazım olan ürünlerin kaliteli ve sağlam olmasını istemektedir. Bu durumda tercih edilmesi gereken ürünlerin orijinal olması gerekmektedir.

Kullanılan ürünlerin orijinal olmasının en büyük faydası aracın tam performans ile kullanımının sağlanmasıdır. Ürün orijinal parçaları ile tam ve güvenilir bir şekilde hizmet vermektedir. Kullanılan parçaların 2. El veya yan sanayi olması aracın bazı özelliklerinin tam olarak kullanılmamasını sağlamaktadır. Bazı durumlarda orijinal parça kullanılmaması araçların garanti süresini direk olarak etkilemektedir. 

Parça fiyatları tercih edilen yere göre değişmektedir. Parça fiyatlarına etki eden bir diğer faktör ise ödeme yöntemidir. Uygun kredi kartının bulunması ile birlikte oldukça cazip fiyatlara satış yapılmasını sağlayan siteler ve servisler bulunmaktadır. Cazip kampanyalardan birisinin denk getirilmesi ile normal fiyatlandırmanın çok altında bir fiyata ürün satın alımı yapılabilmektedir. Siteler içerisinde ürünler ile ilgili bazı kampanyalar sık sık olmaktadır. Bu sitelerin özel zamanlarına denk getirilerek ürünün güncel fiyatından çok daha aşağı bir fiyata alınması mümkün olmaktadır.


Yedek Parça Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yedek parça alınması durumunda bazı etkenlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu etkenler son derece önemlidir. Parçanın alındığı yerin ve sitenin muhakkak araştırmasının yapılması gerekmektedir. Parçanın orijinal olduğundan emin olunması gerekmektedir. Parçanın garantisinin bulunup bulunmadığı muhakkak takip edilmelidir. Parçaya en uzun garanti süresini vermekte olan firmaların tercih edilmesi uygun olacaktır.

Parçanın bizim istediğimiz parça olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bazı durumlarda yaşanabilecek olan karışıklık durumlarının olabileceği unutulmamalı bu duruma göre hareket edilmelidir. Parçaların takımının yapılacağı usta tercihi de son derece önemlidir. Mini marka araçlar ile ilgili belli bir bilgi birikimi bulunmayan ustalara araç teslim edilmemelidir. Mümkün olduğunca araç tamin ve bakımının servisler tarafından yapılması sağlanmalıdır. Bu durumun mümkün olmadığı durumlarda güvenilir bir ustadan yardım istenmelidir.