Geri Dön

403 - Forbidden

Audi yedek parça ürünlerimizi inceleyebilir, ihtiyacınız olan yedek parçayı hemen sipariş verebilirsiniz.
Audi Yedek Parça


Audi, bir otomobil markası olup Alman menşeli bir şirket tarafından üretilen Wolkswagen grubunun otomobil markasıdır. Son derece lüks olan bu otomobillerde konforun bütün ayrıntıları düşünülmüş olup insan rahatlığı adına her şey bulunmaktadır.

Cazibesiyle göz kamaştıran bu otomobiller Almanya’da üretimi yapılarak, dünyanın bütün ülkelerine ihraç edilmektedir. Son derece lüks olan bu otomobiller fiyat olarak ta biraz pahalı olduğu için kullanım ve sürüş açısından da son derece rahattır.

Türkiye Pazarında da oldukça geniş paya sahip olan Audi otomobillerinde üretici firmanın üretim ve satış politikası arıza durumunda orijinal yedek parça kullanımını esas almaktadır. Kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek ve Pazar payını artırabilmek için servis ağı kuran üretici firma hemen her il ve ilçede yapılanmaya giderek, alt yapı oluşturmak hizmet ağı (tamir, bakım oto servisi) kurmuştur.

Ürettiği ürünün kalitesini de ispat eden şirketin Türkiye’nin her yerinde Audi yedek parça hizmeti veren ve otomobillerin tamir ve bakımını yapan servisler hayat geçirilmiş olup, bütün modeller bu servislerden yedek parça hizmeti ile tamir ve bakım hizmeti alabilmektedir.

Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinden olan Audi Firması, bu markadaki otomobillerde orijinal yedek parça kullanımını tavsiye ederek yan sanayii ve muadil yedek parçaların otomobillere zarar verdiğine dikkat çekiyor. Kaliteli yedek parça (orijinal yedek parça) kullanılmasının otomobilin ömrünün uzattığı ifade edilirken aynı zamanda sürüş ve sürücü güvenliğinin de artırılmış olacağına vurgu yapılıyor.

9 Kategoride incelenen Audi yedek parçaları yurt genelindeki yaygın servis ağından temin edilebileceği gibi internet üzerinden ilgili servisin web sayfasındaki sipariş formu doldurularak, e posta gönderilerek yada telefon üzerinden iletişime geçilerek sipariş verilebilme imkanı bulunmaktadır.

Audi marka otomobil (bütün modelleri) orijinal yedek parçalarını bulabileceğiniz servislerde yedek parça temini yanında bakım onarım ve tamir imkanı da bulunmaktadır.

9 bölümde incelenen yedek parçaların otomobil için önem durumuna göre sıralandığında ilk sırada gelen aracın motoru debriyaj kısmıdır.


1. Motor ve Debriyaj Parçaları


Otomobilin en önemli bölümü olup ilk sırada bulunmaktadır. Aracın gücü ve hızının motorun büyüklük durumuna bağlıdır. Debriyaj ise hızı artırmak yada azaltmak için ayıraç olarak kullanılan bir bölümdür.

Aracın motor aksamı ve motor parçaları ile debriyaj parçaları incelendiğinde birbirine bağlı bir sistemin parçaları olarak görünmekte birisinin hata vermesi durumunda motoru çalışamaz duruma getirmektedir.

Bu yedek parçalar incelendiğinde; piston sekman, turbo, turbo hortumları, silindir kapakları, motor kulakları, motor takım contaları, triger kayışları, triger setleri, devir daimler, su pompaları, siboplar, sibop kayıtları gibi parçaların olduğu görülmekte ve bunlar servisler üzerinden temin edilebilmektedir.


2. Yakıt Deposu ve Boruları, Egzoz Sistemi ve Kalorifer Parçaları


Otomobilin hareket edebilmesi için gerekli enerji kaynağı olan yakıtın depolandığı bölüm olan yakıt deposu ile birlikte yakıttan geriye kalan atığın dışarı atıldığı ezgost sitemi ve kalorifer parçaları da servisler üzerinden temin edilebilen parçalardır. Bu sistemler oluşturan parçalar ise; benzin pompaları, boğaz kelebekleri, egzoz valfleri, kalorifer hortumları, kalorifer radyatörleridir.


3. Audi Şanzıman ve Diferansiyel Parçaları


Otomobilin hareketinin devamını sağlayan şanzıman ve diferansiyel yedek parçalarının orijinalleri piyasada bulunabilen parçalardır.

Bu bölümü oluşturan; şanzıman kulakları, debriyaj setleri, debriyaj telleri, debriyaj volantları, debriyaj merkezleri, baskı balatalarda yurt genelindeki yaygın servis ağından satın alınabilmektedir. 


4. Ön Takım, Aks ve Direksiyon Parçaları


Bu marka otomobilin yol güvenliği ve yol tutuşu bakımından en önemli parçaları ön takım parçaları, aksamlar ve direksiyondur. Audi yedek parça temini yapan servisler bu gruptaki parçaların orijinallerini en hızlı şekilde müşteriye ulaştırmaktadır.

Bu grubun orijinal yedek parçalarını ise rot başı, rotil, aks kafaları, porya rulmanları, poryalar, aks taşıyıcıları, viraj askıları, z rotları, direksiyon kutuları, direksiyon pompaları, ön ve arka amortisörler, amortisör bilyaları, amortisör takozları, helezon yayları oluşturmaktadır.


5. Audi Fren Parçaları


Fren ve balata grubuna parçalar ise aracınızın güvenliğini sağlayacak parçalardır. Bu bölüm için otomobilin güvenlik birimi de denilebilmektedir. Güvenlik bölümü şu parçalar oluşturmaktadır: ön fren balataları, arka fren balataları, el freni telleri, ön fren diskleri, arka fren diskleri, arka kampanalar, arka pabuç balataları, fren hidrolik yağı, fren hortumları.


6.Audi Kaporta Parçaları


Otomobilin görselliğini sağlayan en önemli bölümüdür. Tasarımı, kullanıldığı aksesuarları ile tamamen lüks bir otomobil görünümü kazandırılan kaporta bölümü aracın görselliğini oluşturarak cazip hale getirmektedir. İhtiyaç duyulan Audi yedek parça kullanımı bölümde ön plana çıkmaktadır. Bu bölüme kullanılacak olan orijinal parçalar otomobilin görünümünü bozmamaktadır.

Bu bölüme kullanılacak olan yan sanayi parçalar ise görünümü değiştirerek otomobilin orijinal görüntüsünü kaybettirir ve orijinalliği bozulur. Aracın görselliğinin bozulmaması için orijinal Audi yedek parça kullanılması önerilir.

Otomobilin görüntüsünü sağlayan bu bölüm parçalarını ve burada yer alan aksesuar parçalarını şöyle sıralamak mümkündür:  ön tamponlar, arka tamponlar, ön ve arka çamurluklar, çamurluk davlumbazları, motor kaputları, kapı açma kolları, farlar, stoplar, panjurlar, tampon bantları, tampon ayakları, tampon ızgaraları, yan aynalar, dış dikiz aynaları, ayna camları.


7. Audi Audi Filtre Parçaları


Deyim yerindeyse otomobilin havalandırma yada nefes alma bölümüdür. Otomobilden daha iyi performans alabilmek için Audi yedek parça orijinalliği oldukça önemlidir. Çünkü bu bölümde kullanılan hava filtreleri aracın durumuna göre üretici firmanın mühendisleri tarafından tasarlanmış olup araca sağlayacağı katkı ve performans en iyi onlar tarafından hesaplanmaktadır.

Otomobilin havalandırma yada hava alma bölümünü oluşturan bu parçaları ise; hava filtreleri, yağ filtreleri, mazot filtreleri, benzin filtreleri, polen filtreleri, otomatik şanzıman yağ filtreleri şeklinde sıralamak mümkündür.


8. Audi Elektrik Aksamı


Otomobilin hareket etmesinde ve hareket halinde de en önemli bölüm olan elektrik aksamı motorun hareket etmeye başlamasıyla ilk enerjiyi sağlayan kısımdır. Elektrik akşamında aracın sorunsuz ve güvenli çalışabilmesi için yedek parçanın orijinal olması gerekmektedir.  Otomobilde kullanılan orijinal yedek parça kullanımının aracın ömrünü uzatmaktadır.

Audi marka otomobillerin oto elektrik aksamına ait yedek parçaların orijinal olmasına çalışma k dikkat edilerek aracın güvenli ve sorunsuz çalışmasının buna bağlı olduğunun altı çiziliyor. Elektrik kısmında kullanılacak Orijinal yedek parçanın otomobilin kullanım ömrü artacağı ifade edilmektedir.

Elektrik aksamı yedek parçaları listelendiğinde; Bujiler, Kızdırma Bujileri, Grank Devir Sensörleri, Oksijen Sensörleri, Yağ Seviye Sensörü, Hız Sensörleri, Eksantrik Okuyucuları, Hava Akış Metreleri şeklinde görülmektedir.


9. Diğer Yedek Parçaları


Her otomobilde olduğu gibi bu grup otomobillerde kategori dışında kalan parça ve birimlerde bulunmaktadır. Bu birimlerde yer alan parçalarda otomobilin çalışma hızı, çalışma ve araç güvenliği açısından da oldukça önemlidir.

Audi diğer oto yedek parçaları gruplarına ek olarak otomobilde kullanılan oto yedekleri ve oto parçaları ise şu şekilde sıralanmaktadır: Fren Müşürleri,  Yağ Müşürleri, Fan Müşürleri, Isı Müşürleri, Dış Isı Müşürleri, ABS Okuyucu Sensörleri, Tamir Takımları, Su Fıskiye Motorları,  Şarj Kayışları,  Şarj Gergileri,  Fan Motorları,  Fan Kontrol Üniteleri,  Silecekler, Silecek Kolları,  Sinyal Kollarıdır.

Üretici firma tarafında Audi yedek parça bütün servislerden temin edilebilmekte olup otomobilde orijinal parçaların kullanılması tavsiye edilmektedir.