Geri Dön

Seat Yedek Parça ve Yedek Parça Fiyatları - Santana Otomotiv

Seat yedek parça ürünlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin yedek parça ihtiyacına cevap veriyoruz. Yedek parça ürünlerimizi inceleyerek hemen sipariş verin.


Model Code Model year Model year, Region
Alhambra AL 1996 - p.t. 1996 - p.t.EUR
Altea ALT 2004 - 2015 2004 - 2015EUR
Arosa AR 1997 - 2004 1997 - 2004EUR
Ateca AT 2016 - p.t. 2016 - p.t.EUR
Cordoba CORA 2000 - 2002 2000 - 2002EUR
Cordoba/Vario CO 1993 - 2009 1993 - 2009EUR
Exeo/ST EX 2009 - 2014 2009 - 2014EUR
Ibiza/ST IB 1993 - p.t. 1993 - p.t.EUR
Inca IN 1996 - 2003 1996 - 2003EUR
Inca INRA 1999 - 2001 1999 - 2001EUR
Leon/Leon 4 LE 2000 - 2016 2000 - 2016EUR
Mii MI 2012 - p.t. 2012 - p.t.EUR
Toledo TO 1992 - p.t. 1992 - p.t.EUR


Seat Yedek Parça

Seat marka araçlarda yedek parça sorunu yaşamazsınız çünkü bulunulan büyük küçük çoğu belde de yedek parçası vardır. Kasa parçaları , aydınlatma parçaları , elektronik aksam parçaları yani seat yedek parça olarak geniş ağ kapsamına sahiptir. Bu yüzden alınabilir kullanılabilir. Seat yedek parçaları dayanıklılık ve sağlamlık bakımından sağlam ve dayanıklıdır da yani bir kez aldığınız parça çok çabuk bozulup tekrar bir kez daha masraf oluşturmaz . Bu yüzden seat yedek parça olarak sağlam bir araçtır. 

Seat Elektrik Aksamı

Seat yedek parça olarak elektrik aksam parçaları da dayanıklıdır. Çoğu yerde parçaları da bulunabilir. Seat araçlar günümüz hayatımızda çok fazla kullanılmakta ve günden güne yaygınlaşmakta bunun la birlikte seat ta her gün araç , teknik parça ve güvenlik olarak ta kendini geliştirmeye devam etmekte elektronik aksam olarak ışık paket gibi yanı ful aydınlatma paketleri de bulunmakta , seat araçların far , sinyal , gündüz farı , sis lambası gibi parçalarını yedek parçaları bulunabilir.

Seat Mekanik Aksamı

Seat mekanik aksamında baskı balata amortisör rot kolları ön takım parçaları bulunabilir. Parçaları dayanıklı ve sağlamlık yönünden kalitelidir. Seat yedek parça olarak günümüzde parçası bulunmayan bir araç değildir. Seat mekanik aksam parçaları tüm il ve ilçelerden temin edilebilir. Yani parçaları istediğiniz her yerde bulabilir ve temin edebilirsiniz. Parçaların seat yedek parçacılarından alıp güvendiğiniz bildiğiniz veya devamlı olarak aracınızı tamir ettirdiğiniz ustanıza gönül rahatlığı ile montajını yaptırıp kullanabilir siniz. Mekanik aksamda sağlamlık yönünden kaliteli olan seat gün geçtikçe kalite ve sağlamlığını da artırmaya devam etmektedir.

Seat Kaporta Aksamı

Seat kaporta olarak günümüzde kaliteli ve dayanıklı kaporta yapısına sahiptir. Kaza ve çarpmalarda daha güvenli hal alabilmek adına kendini geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Seat kaporta parçalarını tüm illerde ilçelerde köylerde bile temin edebilirsiniz günümüz teknolojisinde artık oturduğunuz yerden parça temini parça bilgisi fiyatı gibi tüm konularda bilgi sahibi olup kargo şirketleri aracılığıyla temin edebilirsiniz. 

Seat Güvenlik Aksamı

Seat güvenlik olarak araçlarında abs firen sistemi , airbag ( hava yastığı ) gibi güvenlik önlemlerin de kendinden ödün vermemektedir . Seat yedek parçaları tüm aksamlarının olduğu gibi hızlı bir şekilde bulunup temin edilebilir. Seat günümüzde araçlarının güvenliğinden ödün vermeden üüretimine devam etmekte güvenlik aksamını yapıp her hangi bir arza oluştuğunda da hemen yedek parça teminini de yedek parça satış ve pazarlama ağı sayesinde müşterilerinin parça teminini sağlayıp müşteri memnuniyetine de önem vermektedir. Seat araçları güvenlik olarak aile ile kullanılabilecek binilebilecek bir araçtır.

Seat Motor Aksamı

Seat motorları dayanıklı ve güçlü motorlar kullanır beklenilen gücü almanızı sağlar. Motor aksamı olarak ta seat yedek parçalarını rahatlıkla ve hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz. Motor aksamı tüm araçlarda olduğu gibi en özenli incelenip kaliteli ve orjinal yedek parça ile tamir edilmesi gereken bir bölümdür çünkü motor aksamı aracın bel kemiğidir araçta motor aksamına yağına suyuna devir daim sistemine önem verilmelidir çünkü araçlar da motor soğutma ve yağ sistemleri çok önemlidir. Motor yağlarında ise aracımızın motorunda fabrika hangi yağı öneriyorsa onu kullanmak çok önemlidir ve bana göre şarttır.

Seat Orjinal Yedek Parça

Seat orjinal yedek parçalarının da temini kolay ve hızlı yapılabilir. Orjinal yedek parça kullanılması bence çok önemli bir husustur çünkü araçlarda orjinal yedek parça gönül rahatlığı ile içinizde bir ukde bile kalmadan kullanılabilir. Çünkü orjinal yedek parçalarda kronik arıza ve uyum sorunu yaşamazsınız. Orjinal yedek parçalar sizi üzmez tekrar tekrar aynı parçadan arıza açıp maddi olarak size masraf açmaması konusunda sizin için ekonomik olmuş olur.

Seat Yedek Parça Fiyatları

İkinci el araçlarda en önemlisi kaportadır. Kaportası sağlam olan bir araç her zaman toparlanıp uzun süreli kullanılabilir bir hal alabilir. Ama kaportası düzgün değilse bir aracın o araç sahibini çok fazla üzer ve yorar yorar derken bir yerini yaptırırsınız başka bir yerinden arıza açar ve sizi üzer sizi üzmemesi için aracınızın kaportasına önem verin kaportada dikkat etmeniz gerekenler. Sol ön çamurluk , sağ ön çamurluk ve kaput sol ön çamurluk değiştiğinde bir araçta soldan kazalıdır yani şaselere direklere hasar verme zarar verme olasılığı olabilir. Aynı şekilde sağ ön çamurlukta da aynıları olabilir. Kaput ta da araçlar direk önden kaza yapıp değiştiği için büyük bir kaza sonucu değişen kaputta motor evi kulelerine kadar zarar verme olasılığı olabilir. O yüzden kaporta aksamı çok ince bir detay ve çok önemli bir kısımdır. Kaporta da boya olabilir çünkü araçlarda boya belli bir zamandan sonra güneş yanığı sebebi ile aracın görünümünü bozabiliyor o yüzden bi araçta boya olabilir. Ama değişenlerde incelemekte teste sokmakta fayda vardır.

İkinci elde motor da önemlidir. Yağ bakımları düzenli yapılmış mı tiriger kayışı zamanında değişmiş mi bunlar çok önemlidir. Yağı düzenli değişmemiş bir araç yağ belli bir kilo metre de özelliğini yitirdiği için yağ incelir ve kayganlık özelliğini yitirir parçaları koruyamadığı için zarar görmesini sağlar bu da motorun ömrünü kısaltır ve yağ yakmasına motorun üflemesine neden olur yağ yakan bir motoru olan aracı almak size motor masrafı demektir. 

Seat Yedek Parça Firması

Araçta şanzıman da önemli bir bölümdür . Vites geçişleri rahat mı vites geçişlerinde ses var mı araçla hareket halinde iken vitesten atma var mı hareket halinde normalden farklı sesler var mı. bunlar çok önemli etkenlerdir. Şanzıman atma testi nasıl yapılır. Şanzıman da vitesten atma testi araç ile seyir halinde iken gazdan ayağımızı çeker aracı birden yüke bindirmek için birden gaza basarız genellikte şanzımanında atma olan bir araç bu durumda direk vitesin boşa geçmesini sağlar böyle sorunu olan bir araç bizi üzer şanzıman masrafı açar ve maddi olarak zora sokabilir yedek parça olarak sıkıntı yaşamazsınız ama maddi olarak sıkıntı yaşatabilir. 

Günümüzde ikinci el araçlara baktıra bilmemiz için tüm il ve ilçelerde computest istasyonları vardır test merkezlerinde oto ekspertiz cihazları ile araçları tüm ayrıntıları ile incelenip kontrol edilir iyi ve kötü yönleri ile araçların bilgisi size aktarılır. Yani direk test merkezinde de aracın sizin için uygun olup olmadığına karar verip aracı alır veya almaya bilirsiniz. Siz aracı bakılıp aldınız tüm parçaları orijinal çıktı araç hatasız diyerekten aldınız ama araçta hata çıktı bu durumda adli ve hukuki yönden siz haklı olarak test merkezine dava açabilirsiniz. Tazminat olarak hakkınızı o test merkezinden alabilirsiniz. Çünkü siz o test merkezine güvenerek aldınız o aracı bu yüzden araç almadan test merkezine götürmek önemlidir. Test merkezleri bu durumu bildikleri için ve bu meslekten ekmeklerini kazandıkları için çok güzel inceleyip iki tarafı da mağdur etmiyorlar.