Geri Dön

403 - Forbidden

Volkswagen yedek parça ürünleri orijinal ve kaliteli olarak temin edilmektedir. Santana Otomotiv ile iletişime geçerek yedek parça siparişi verebilirsiniz.
Volkswagen Yedek Parça

Volkswagen yedek parçaları  son modern araçlarınıza uygun bir şekilde üretilmektedir. Sizin için uzun kullanım ömrü ve maksimum performans sunar. Günümüzde sürekli olarak gelişen teknolojiyle sağlamlığından daha da hafifleyen ve turbo destekli, verimli motorlarla giderek daha da yüksek bir performansa elde eden Volkswagenler… İş performansa gelince hız ve ivmelenmenin dışında zamanı gelince durabilmeyi de düşünmek gerekir. Arabalardaki güvenlik önlemlerinden en önemli olan fren sisteminin belki de en önemli parçaları olan fren balataları, piyasada taklitleri en yaygın parçalar arasında yer alan bir parçadır. Bu açıdan bakıldığında gerçekten sıkıntılı bir durumdur.
Volkswagen Orijinal Fren Balatalarını Kullanmamak Ne Gibi Sorunlara Yol Açar ?

Aracınız için orijinal Volkswagen fren balatalarını kullanmazsanız aracınızın ve kendinizi büyük bir riske atmış olursunuz. Orijinal olmayan fren balataları, çabuk ve dengesiz aşınmaya başlar ve dengesiz bir frenleme sistemine yol açar bu durumda aracın fren mesafesini uzatıp kayma riskini artırır bu durumda büyük kazalara yol açabilir. Bujiler yüksek performans ve düşük yakıt tasarrufu amaçları ile üretilen Volkswagen motorlarının, hassas çalışma ayarlarına en uygun ateşleme sekanslarını uzun kilometreler boyunca korumaları hem bu performans ve tüketim değerlerinin yakalanması, hem de motor ve bağlı komponentlerin uzun ömürlü olması için hayatidir. Motorun, katalizörün ve fabrika verilerine en uygun performansı ve yakıt tüketimi değerlerinin korunabilmesi için özel olarak geliştirilen bujiler uzun ömürlü orijinal Volkswagen motorunuz için yüksek bir performans sunmaktadır.

Bujileri Hangi Aralıklarla Değiştirmeliyim?

Volkswagen AG’nin belirlemiş olduğu Volkswagen bujilerinin değişim periyoduna bağlı kalmak gerekir. Normal durumlarda benzinli araçlar içim 30bin km, dizel araçlarda ise 20 bin bakımlarında, Yeni Caddy ve Transporter T5 araçlarda 40 bin km den sonra değiştirebilir.

Yakıt Filtreleri

Yakıt içine karışmış olabilecek kir, pas, su gibi diğer yabancı maddeler, yakıt sisteminin önemli parçalarına büyük ve ciddi zarar verebilecek etkilere sahiptir. Bu nedenle motora ulaşmadan, en küçük parçasına kadar filtrelenmeleri büyük bir önem taşır. Siz de gözünüz gibi baktığınız Volkswagen’inizin kalbi olan motoru korumak ve uzun kilometreler boyunca ilk günkü gibi size ve sevdiklerinize hizmet etmesini sağlar.

Neden Volkswagen Orijinal Yakıt Filtresi Kullanılmalı?

Kirli yakıt; benzinli bir motorda yakıt pompası ve enjektörlere, dizel bir motorda enjeksiyon pompası ve enjektörlere hasar verebilir. Yakıt filtreleri aracınızdaki benzin ya da mazottan; toz, pas, su ve gerekli olan toleransların dışındaki depo tortusu gibi partikülleri süzer.

Hava Filtreleri

Hassas bir şekilde ayarlanmış yakıt / hava karışımının, tork, beygir gücü ve diğer performans değerleri ile yakıt tüketimine direk etkisi olduğu kadar, sessiz çalışma karakteri ve istenilen çalışma sıcaklığı gibi daha pek çok duruma da etki eder. Özellikle Avrupa ülkelerine göre daha tozlu olan Türkiye yollarında, erken tıkanan bir hava filtresi, değişen çalışma karakteri ve düşen performans değerlerinin uzun süre etkili olmasına neden olabilir. Motorun en uygun yanma sağlayabilmesi ve periyodik bakımlar arasında kararlı bir performansa sahip olabilmesi için uzun ömürlü ve yüksek kaliteli orijinal Volkswagen yakıt filtrelerini tercih edin. 

Hava Filtreleri Araç İçin Neden Önemlidir?

İçten yanmalı motorlar ancak yakıt/hava karışımının tam olarak bir ölçümüyle tüm güçlerini ortaya koyabilir. Burada önemli faktör, emilen havanın temiz olmasıdır. Hava filtreleri, emilen havanın temiz bir şekilde motora aktarımını sağlar. Bu durum maksimum motor gücünde ve düşük kirletici emisyonlarında en uygun ve en iyi durumda yanma sağlar.

Yağ Filtreleri

Sınıfının en yüksek performansına ve verimlilik değerlerine sahip motorlarından birisi olan Volkswagen motorları, bu örnek değerlere ulaşabilmek için çok hassas ayarlarda ve yüksek basınç altında çalışmaktadır. Sadece 1,0 litrelik motor hacimlerinden 100 PS’in üzerinde performans alabilen bu motorların, uzun ömürden bir şey kaybetmeden yüksek bir şekilde verim alınabilmesi için ne kadar sıkıştırıldıkları açık… Bu mükemmel tasarım harikası motorların tüm sürtünme yüzeylerinin korunması ve bu sayede uzun yıllar boyunca sorunsuz çalışmaları için etkin yağlamaya destek olan orijinal Volkswagen yağ filtreleri çok önemlidir.

Yağ Filtreleri Araçlar İçin Neden Önemlidir?

Yeni model motorlar yüksek çıkış güçleriyle motor yağı ve saflığı konusunda motorları zorlarlar. İhtiyaç duyulduğunda doğru yağ miktarını tam anlamıyla sağlarlar ve motor içerisindeki tanecikleri, kum ve talaş zerreciklerini uyumlu bir şekilde süzerler.

Toz ve Polen Filtreleri

Toz ve hava kirliliği, büyük şehirlerin en büyük problemi biri. Buna bir de bahar aylarında ortaya çıkan polenler ve kötü kokular da eklenince, evinizin konforunda hazırlanmış Volkswagen yolcu kabininde geçirdiğiniz zaman kötü bir yolculuğa dönüşebilir. Neyse ki sizin için orijinal Volkswagen toz ve polen filtreleri var. Nano teknoloji ile üretilen yüksek teknoloji ürünü filtreler, yaprak parçaları gibi büyük partiküllerden, mikroskobik alerjenlere kadar pek çok nesneyi süzebilir. Üstelik aktif karbon katmanı sayesinde de kötü kokuları nötralize eder ve kokular ortadan kalkar. 

Toz ve Polen Filtrelerinin Araç İçin Neden Önemlidir?

Toz, kurum ve bakteriden dolayı her geçen gün artmakta olan hava kirliliği, konsantrasyonunuzun bozulmasına ve uyku haline neden olabilir. Özellikle alerjiniz varsa, polenlerden ve kirli havadan daha da fazla bir miktarda etkilenebilirsiniz. Toz ve polen filtrelerinin görevi toz, kurum, bakteri ve polenleri süzerek aracın içerisine deki alınan havayı temizlemektir.

Amortisörler

Tüm Volkswagen modelleri, en yüksek sürüş konforu ile üstün viraj performansı ekseninde mükemmel bir denge noktasına sahip olabilmek için özel olarak geliştirilir. Bu iki unsurda başrol oyuncuları ise süspansiyon sistemleri, kısaca halezonlar, amortisörler, torsiyon çubukları ve diğer süspansiyon mimarisi elemanlarıdır. Bunlardan en çok yıprananı ve doğrudan viraj güvenliği ve fren mesafesini etkileyen amortisörlerin, orijinal parçalarla yenilenmesinin önemini inceleyin.

Amortisörlerin Araç Üzerindeki Etkisi Nedir?

Her türlü yol koşulunda ne olursa olsun, amortisörlerin işlevi dört tekerlekle yol üzerinde her zaman güvende olmanız için lastik tutunmasını asla gevşetmeyerek güvenli bir yolculuk sağlar. Amortisörler, yük dağılımınıza ya da yolcu sayısı fark etmek sizin yüksek yol tutuşu sağlar.

Neden Volkswagen Orijinal Parça?

Artık söyleyebilirsiniz! Volkswagen'iniz için satın alabileceğiniz iki çeşit parça bölümü vardır. Birincisi, orijinal parçalar. Bunlar, aracınızın modeline ve üretim yılına mükemmel uyum sağlayabilecek şekilde fabrikadan aracınıza özel olarak üretilmiş parçalar ile aracınızı uzun ömürlü bir şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir de orijinal olmayan parçalar var. Bunlar da genellikle benzer özelliklere sahip araçlar için üretilir. Sizlere sunduğumuz bu kısa analiz, belki de ilk bakışta aralarında fazlaca bir fark olmadığı gibi bir izlenim yaratabilir. Ancak bu satırları okumaya devam ettiğinizde fikrinizin değişeceğinden eminiz. Araçlarınız için orijinal parçalar büyük bir önem taşımaktadır o yüzden aracınızın ve kendi sağlınız için orijinal parçalar kullanın. Bu sayede hem aracınızı daha uzun süre kullanıp hem de kendiniz ve diğer sürücülerin hayatını riske atmasınız.