Menu

Santana Otomotiv

Maserati Yedek Parça

Maserati yedek parça ihtiyacı için en iyi tercih Santana Otomotiv olacaktır. Orijinal Maserati yedek parçaları için hemen iletişime geçin!

Maserati Yedek Parça

Ülkemizde bazı araçların kullanımı son derece fazla iken bazılarının fiyatlarından ve parçalarının temin edilmesindeki zorluklardan dolayı kullanımı azdır. Kullanımı az olan araçlardan birisi de Maserati olarak bilinen araç markasıdır. Ülkemiz içerisinde sınırlı sayıda satışının yapıldığı ve fiyat aralığının son derece yukarılarda olduğu bilinmektedir. Aracın fiyatının yüksek olması sebebiyle alım gücü bulunan kişilerin sayısı azdır. Bu durum Maserati kullanmakta olan kişiler için bazı sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Araçlarında belli arızalar bulunan kişiler tamirat ve parça anlamında ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. 

Bu araçların servisleri ülkemizde oldukça az sayıda bulunmaktadır. Tamiratları ve bakımları ile ilgili çalışmalar için bu noktalara intikal edilmesi gerekmektedir. Araçların parça ihtiyacının bulunması durumunda bazen hemen temin edilmesi mümkün olmamaktadır. Bu gibi durumlarda parçaların diğer ülkelerden gelmesi oldukça uzun bir zaman almaktadır. Aracın ülkemiz içerisinde kullanımının az olması sebebiyle bu sıkıntılar yaşanmakta ve çözümleri biraz zaman almaktadır. Maserati yedek parça açısından da oldukça pahalı olduğu bilinmektedir. Parça birkaç nokta üzerinden temin edilebilmektedir.

Servis Üzerinden Yedek Parça Temini

Maserati yedek parça ihtiyacı bulunmakta olan araç sahiplerinin ilk olarak uğrayacakları nokta servislerdir. Servislerde her model araç için parça temin edilmesi mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra servislerde satılan parçaların orijinal olmama gibi bir durumu söz konusu değildir. Maserati fiyat aralığı bakımından son derece pahalı bir aralıktadır. Bu sebeple parçalarının da fiyatı oldukça yukarılardadır. Orijinal fiyat ile yan sanayi olan parça fiyatları arasında çok ciddi bir fark bulunmaktadır. Bu sebeple servislerden alınan parçaların orijinallik garantisinin olması ileride meydana gelebilecek sıkıntıların çözülmesi açısından oldukça önemlidir. Servislerden temin edilen parçaların garantileri bulunmaktadır. Bu parçalar ile ilgili ilerleyen sürelerde bir sıkıntının oluşması durumlarında parça ücretsiz olarak değiştirilebilmektedir. 

Servislerden parça temininin en büyük sıkıntısı parça fiyatlarının ve işçilik ücretlerinin oldukça pahalı olmasıdır. Alınan hizmetin kaliteli ve güvenilir olmasının yanında ücretinin biraz fazla olması müşteriler tarafından edilen şikayetler arasında bulunmaktadır. Servislerde istenilen parçanın bulunmaması durumlarında parçalar yurtdışı bağlantıları ile temin edilmektedir. Bu durum bazen uzun bir süre almaktadır.

İnternet Üzerinden Parça Temini

Globalleşen dünya üzerinde artık mesafeler büyük sorun teşkil etmemektedir. Mesafe sorununun ortadan kalkması ile birlikte Avrupa da parçaları bulunmakta olan araçların parça temini de daha kolay yapılmaktadır. Ülkemizde sayılı adet satışı yapılmakta olan Maserati marka araçların parça temini bazen fiziki olarak mümkün olmamaktadır. Bu durumlarda internet siteleri üzerinden de bu parçaların temin edilmesi mümkün olmaktadır. Yabancı ve yerli internet siteleri istenilen parçaları temin etmektedir.

İnternet sitelerinden bir kısmı yerli sitelerdir. Bu siteler ellerinde parça bulunması durumda kısa bir süre içerisinde parçayı müşterilere göndermektedir. Parçalanın ellerinde bulunmaması durumlarında yurtdışı üzerinden temin yoluna gitmeleri sebebiyle parçanın ulaşması biraz zaman alabilmektedir. Yurt içi internet sitelerinin yanı sıra birde yurt dışı internet siteleri bulunmaktadır. Bu siteleri üzerinden de parça temin edilebilmektedir. Bu sitelerden temin edilme süresi 20-25 gün gibi olabilmektedir. Bu durum göz önünde bulundurularak siparişin verilmesi uygun olacaktır. İnternet üzerinden parça temin edilmesinin kendisine göre bazı iyi ve kötü tarafları bulunmaktadır. İnternet üzerinden parça temini diğer yöntemlere göre daha uygun fiyatlara olabilmektedir. Ekonomik açıdan değerlendirildiğinde daha uygun fiyatlara parça temin edilmesi sağlanmaktadır. İnternet üzerinden parça temin edilmesinin kötü tarafları da bulunmaktadır. 

Gönderilen parçanın hasarlı olması durumunda muhatap bulunması noktasında sıkıntılar olabilmektedir. Bir başka olumsuz taraf ise internet üzerinden bil hassa yurt dışından temin edilen parçaların garantilerinin bulunmaması durumlarıdır. Sitelerden temin edilen parçaların arızalanması gibi durumlarda bu durumu telafi edecek bir yapının ve irtibatın bulunmaması internet üzerinden parça temin edilmesinin olumsuz taraflarından bir diğeridir.

Orijinal Yedek Parçalar

Maserati marka araçların parçaları iki şekilde piyasada bulunmaktadır. Bu parçaların bir kısmı orijinal olarak üretilmiş ve satışa sunulmuş parçalardır. Bu parçaların özelliği tamamen aracın içerisinde kullanılmakta olan parçaların aynısı olmasıdır. Bu parçaların dayanıklılığı daha yukarı sevilerdedir. Fiyat bakımından daha yüksek seviyelerde bulunsa da kalite ve dayanıklılık anlamında çok daha iyi seviyelerdedir.

Parça tercihinin bir diğeri de yan sanayi olarak bilinmekte olan parçalardır. Bu parçaların kalitesi orijinal olanlar gibi değildir. Garanti süreleri farklılık gösterebilir. Bazı yan sanayi parçaların garantilerinin bulunmadığı da bilinmektedir. Yan sanayi parçalarının fiyat aralığı diğerlerine göre daha uygun koşullarda satılmaktadır. Bu sebeple çok ciddi bir araç parçası olmaması durumunda kullanılabilir olarak görülmektedir.

2. el parça satışı yapmakta olan yerlerinde bulunduğu bilinmektedir. Bu parçaların bazıları orijinal bazıları ise yan sanayi olarak bulunmaktadır. Parçanın idareten takılması veya 2. El kalitesinin yüksek olması gibi durumlarda tercih edilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. 2. El tercih edilmesinin en olumsuz tarafı ürünün bir garantisinin bulunmamasıdır. Ürün daha önceden kullanılmış olmasından dolayı daha kısa süreli bir ömrünün olacağı bilinmektedir. 2. El alınan parçaların garantisi bulunmamaktadır. Fiyat aralığı bakımından 0 olarak tabir edilen parçalardan oldukça uygun fiyatlara satışı yapılmaktadır. Bu şekilde parça temin eden kişilerin sayısı da oldukça fazla sunulmaktadır.

Maserati Yedek Parça Fiyatları

Maserati yedek parça fiyatları çeşitli etkenler çerçevesinde değişiklik göstermektedir. Bu etkenler çerçevesinde fiyatlar değişmektedir. Etkenlerden en önemlisi ürünün orijinal olup olmamasıdır. Tercih edilen ürününün orijinal olması durumunda ürün fiyatları yüksek olmaktadır. Ürünün orijinalliği sizin için çok önemli değilse fiyat daha düşük olabilmektedir. Bir diğer fiyatları etkileyen nokta da ürünün nereden temin edildiği konusudur. Ürünlerin servis aracılığı ile veya yurt dışından temin edilmesi durumunda fiyatlar biraz yüksek olmaktadır. Parçaların internet sitelerinden temin edilmesi durumunda oldukça cazip fiyatlara temin edilmesi mümkündür. İnternet siteleri parça fiyatları noktasında büyük bir rekabet içerisinde bulunmaktadır.

Parça fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör-de ürünün ikinci el olup olmamasıdır kullanılmış olan ürünlerin fiyatları daha cazip itken 0 olarak bilinmekte olan ürünlerin fiyatları biraz daha farklı olmaktadır. Parçaların monte edilmesi noktasında da fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Yetkili servislerin garantili olarak parçaları takması ile diğer ustaların bu parçaları takması arasında değişiklik olmaktadır. 

Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Parça alırken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Bu konular parçaların daha uzun süre ve uygun fiyatlara kullanılması açısından oldukça önemlidir.
  • Ürünün orijinal olmasına dikkat edilmelidir.
  • Ürünün garantili olmasına dikkat edilmelidir.
  • Ürünün fiyatlarının piyasa standartlarında olup olmadığına dikkat edilmelidir.
  • Ürünün tam olarak bizim istediğimiz ürün olup olmadığına dikkat edilmelidir.
  • Ürünü monte eden kişilerin araç ile ilgili bilgisinin bulunup bulunmadığına dikkat edilmelidir.
  • Siparişi verilen ürünün daha önceden kullanılıp kullanılmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Satın alınan ürünün faturasının bulunup bulunmadığı kontrol edilmelidir. İleriki süreçler içerisinde bu fatura bilgisi oldukça büyük önem arz eden bir durum haline dönüşebilmektedir.
  • Satın alınan yerin piyasa içerisinde bilinmekte olan ve güvenilir olarak tanınan bir yer olup olmamasına dikkat edilmelidir.
Call Now ButtonYol Yardım